ŽALUZIE VENKOVNÍ

mohlo by Vás zajímat :    OKNA       ROLETY    ŽALUZIE     MARKÝZY

 

Nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem jsou právě venkovní žaluzie. Umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení, zachycují přímé sluneční záření
a chrání před jeho účinky. Umístěním žaluzií do exteriéru nejúčinněji ovlivníte tepelné klima v interiéru.

Mohou být ovládány klikou, šňůrou nebo elektropohonem. Motorové provedení lze zapojit do centrálního elektronického systému řízení. Žaluzie jsou obvykle doplněny krycími plechy pohledově ukrývající svazky vytažených žaluzií, pokud není stavebně připraveno jinak.

Využívají se k zastínění oken moderních rodinných domů. Též jsou vhodným řešením pro zastínění oken administrativních budov či komerčních objektů.


      

Z 90

Tento model má horní profil ocelový válcovaný o rozměrech 58 x 56 mm, upravený pozinkováním. Může být zakryt krycím plechem. Lamely jsou hliníkové ve tvaru písmene Z o šířce 90 mm. Standardně dodávány v 11-ti barevných odstínech nebo v RAL provedení. Navíjecí mechanismy, textilní žebříčky a vytahovací pásky jsou zhotovené z vysoce kvalitních materiálů odolávajícím povětrnostním vlivům a UV záření. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami. Hliníkové vodící lišty o rozměrech 20 x 20 mm jsou standardně dodávány v barvě stříbrný elox, ale v případě požadavku je možno dodat také v barvě RAL. Ovládání je zajištěno klikou nebo motorem.

             

typ

min. šířka

max. šířka

max. výška

max. plocha

  Z - 90 s klikou

50 cm

400 cm

400 cm

9 m2

  Z - 90 s motorem

60 cm

400 cm

400 cm

16 m2

  Z - 90 spojené žaluzie 

 

 

 

36 m2C 80

U tohoto typu je též horní profil o rozměrech 58 x 56 mm ocelový válcovaný, upravený pozinkováním a  může být zakryt krycím plechem. Lamely jsou hliníkové ve tvaru písmene C o šířce 80 mm a jsou standardně dodávány v 12-ti barevných odstínech, případně i v RAL provedení. Navíjecí mechanismy, textilní žebříčky a vytahovací pásky jsou zhotovené z vysoce kvalitních materiálů odolávajícím povětrnostním vlivům a UV záření. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami. Hliníkové vodící lišty o rozměrech 20 x 20 mm jsou standardně dodávány v barvě stříbrný elox, v případě požadavku je možno dodat také v barvě RAL. Ovládání je zajištěno klikou nebo motorem.

             

typ

min. šířka

max. šířka

max. výška

max. plocha

  C - 80 s klikou

50 cm

400 cm

400 cm

9 m2

  C - 80 s motorem

60 cm

400 cm

400 cm

16 m2

  C - 80 spojené žaluzie 

 

 

 

36 m2Z 70

Tento typ je oproti typu Z 90 méně náročný na prostor, působí jemnějším vzhledem. Jeho nevýhodou je větší výška stažené žaluzie. Horní profil o rozměrech 58 x 56 mm je ocelový válcovaný, upravený pozinkováním. Horní profil může být zakryt krycím plechem. Lamely jsou hliníkové ve tvaru písmene Z o šířce 70 mm a jsou standardně dodávány ve 4 barevných odstínech. Navíjecí mechanismy, textilní žebříčky a vytahovací pásky jsou zhotovené z vysoce kvalitních materiálů odolávajícím povětrnostním vlivům a UV záření. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami. Hliníkové vodící lišty o rozměrech 20 x 20 mm jsou standardně dodávány v barvě stříbrný elox, ale v případě požadavku je možno dodat také v barvě RAL. Ovládání je zajištěno klikou nebo motorem.

                    

typ

min. šířka

max. šířka

max. výška

max. plocha

  Z - 70 s klikou

50 cm

400 cm

400 cm

9 m2

  Z - 70 s motorem

60 cm

400 cm

400 cm

16 m2

  Z - 70 spojené žaluzie 

 

 

 

36 m2