MARKÝZY

mohlo by Vás zajímat :    OKNA       ROLETY    ŽALUZIE VNĚJŠÍ     ŽALUZIE

markyza

   Buďte připraveni na krásné letní dny. Udělejte si radost a objednejte si kvalitní markýzu na Vaši terasu. Docílíte tak příjemný stín na celé terase a pohodu pro příjemné chvíle při snídani na terase, nebo odpoledním odpočinku a setkání s přáteli. Nyní můžete snídat, obědvat i večeřet venku. Markýzy dodají Vašemu domu prázdninový vzhled a budete se cítit jako na Azurovém prostředí.      

Použití markýz je velice široké, jejich realizace se v závislosti na typu markýzy provádějí například:

* U rodinných domů a na jejich terasách
* Na balkonech panelových bytů
* Jako mobilní zastřešení zahrádek u restaurací
* Ochrana výloh obchodů před slunečním zářením

Konstrukce markýzy je vyrobena z dutých profilů z kvalitní hliníkové slitiny. Upevňovací části jsou odlitky z tvrdých kovů. Navíjecí válec je vyroben z pozinkovaného ocelového profilu. Veškeré části konstrukce, mimo navíjecího válce (pozink) jsou povrchově upraveny bílou práškovou barvou. Při volbě typu markýzy je nutné řešit následující otázky:

* Jaký prostor chci zaclonit? (jaká je jeho výměra např. 3*2m)
Každý typ markýzy je dimenzován na určité maximální rozměry, proto je nutné respektovat doporučení výrobce a řídit se doporučenými rozměry.
Pozor: strana markýzy, která se používá ke kotvení musí být vždy delší než její výsuv!
* Jaké jsou možnosti kotvení (do stropu, do zdi, na krovy)
Je dobré si říci, zda bude možné ukotvit fixační patice do zdi vertikálně, nebo do stropu. (většina markýz umožňuje obojí řešení, avšak vždy je dobré vědět předem do jakého materiálu bude kotvení provedeno)
* Jaký způsob ovládání požadujete?
Ovládání lze zvolit v podstatě ruční (klikou) nebo elektropohonem. Ruční je u námi dodávaných markýz vždy v ceně i v případě elektropohonu pro případ, že dočasně vypadne elektrický proud. Elektromotor je možné ovládat buď spínačem na zdi v exteriéru nebo interiéru, popřípadě dálkovým ovladačem. Pro dosažení maximálního pohodlí lze opatřit k elektropohonu ještě větrnou či sluneční automatiku, která obsluhuje markýzu v závislosti na slunečních a větrných podmínkách.
* Barva a typ látky
Jedná se o látky vysoce kvalitní, plně syntetické s dlouhou životností, vynikající stálobarevností a rozměrovou stálostí. Všechny látky jsou impregnovány proti plísním, řasám, prachu, promokání, znečištění a UV záření.(vyjma speciální perforovaných látek), voda po látce stéká. Lze objednat i dvounásobnou impregnaci látek. Barevná škála čítá více než 130 dekorů v různých variacích a odstínech.

Výsuvná markýza Alanis
markyza alanis

jedná se o základní model, vhodný pro zastínění menších ploch. Látka: výběr ze vzorníku. Barva ramen: bílá. Za příplatek je možné nábal markýzy ochránit hliníkovou stříškou.
Výsuvná markýza Sircoma
markyza Sircoma

model vhodný i pro větší plochy- maximální šířka 12000mm, maximální výsuv 4000mm. Látka: viz katalog. Ramena: bílá, béžová, hnědá, šedá(prášková barva, bez příplatku). Za příplatek je možná AL stříška v barvě ramen, dále spouštěcí volán až 140cm(pro max. šířku markýzy 6m).


Výsuvná polokazetová markýza Yorika
markyza Yorika


markýza už v základu s polouzavřenou kazetou chránící v zataženém stavu látku. Maximální šířka 6500mm, max. výsuv 3500mm. Látka, barva konstrukce- stejné jako u typu Sircoma.

Výsuvná kazetová markýza Cover
markyza Cover


typ s celouzavíratelnou hliníkovou kazetou. Max. šířka 7000mm, max. výsuv 3100mm. Látka: výběr vzorník, konstrukce bílá.

Výklopná markýza Union, Union-K
markyza Union

jednoduchá výklopná markýza, vhodná pro balkony a lodžie. Model s označením "K" má ochrannou kazetu pro nábal. Max. šířka 5000mm, max. výsuv 1600mm.
Výsuvná markýza Arcadia
markyza

samostatně stojící dvojitě výsuvná markýza, která je upevněna na železnou konstrukci. Markýzy je vhodná pro zastínění velkých plot, zahradních restaurací apod...Výsuvná markýza Giardino
markyza


je markýza pro zastínění větší plochy, s podpěrnými stojnami. Max. šířka 6000mm, max. výsuv 6000mm.